Fotbalový turnaj škol + Přespolní běh + Sportovní dopoledne
     Sršni míří na Olomouc + Florbal děvčat 6. a 7. tříd + Florbal prvního stupně ZŠ
     Florbalisté jsou mistři + Přespolní běh v Lipové + Coca-Cola pohár v kopané
     Florbalistky jsou mistryně kraje + Florbalistky jsou mistryně okresu

ŽULOVÁ
INFORMACE

Úspěšná reprezentace žáků ZŠ Žulová v republikovém semifinále
Florbal

Florbalový tým chlapců dosáhl vynikajícího výsledku v celostátní florbalové soutěži škol. Díky vítězství v okrskovém kole, okrením kole a nakonec i v krajském finále, se chlapci kvalifikovali do turnaje o postup na republikové finále. Ten se konal v Kopřivnici, kam se nominovali zástupci Moravskoslezského a Zlínského kraje.
    V prvním utkání jsme nastoupili proti ZŠ J. Šoupala Ostrava, která je základnou hráčů Baníku Ostrava. Už od první minuty bylo patrné, že fyzicky jsou na tom tito kluci skvělě. Úvodní tlak soupeře jsme ale přečkali a postupně získali nad utkáním kontrolu. Po bezbrankové první třetině jsme ve druhém dějiství soupeře zatlačili do defenzívy a po krásné akci Nečesala s Kadlecem zakončil Křivohlávek do poloodkryté branky. Ve třetí třetině získal soupeř díky několika vyloučením převahu a dvě minuty před koncem dokázal dvěmi rychlými brankami utkání otočit. Vzápětí ale rozhodčí nařídil trestné střílení za hraní v brankovišti, které s přehledem Křivohlávek proměnil. Navíc těsně před koncem Křivohlávek zužitkoval vynikající přihrávku Hampla a rozhodl tak o našem senzačním vítězství 3:2.
    Ve druhém utkání nás čekal soupeř ze školy E. Zátopka ve Zlíně. Tuto školu pro změnu navštěvují hráči extraligového hokejového klubu, včetně několika reprezentantů, kteří se nám postavili. Na palubovce byla hned patrná jiná organizace hry a vynikající práce s florbalkou. Utkání z našeho pohledu zásadně ovlivnilo velmi necitlivé vyloučení našeho hrače, kterého trefil míček zezadu do hlavy. V této přesilovce jsme inkasovali rychlou branku. Soupeř se následně zatáhl do obrany a čekal na rychlé brejky. Nám dělalo problém se přes velmi důrazného soupeře dostat do zakončení, i když jsme více jak polovinu utkání měli jednoznačnou převahu. Co přes vynikající obranu prošlo, pochytal zázračně brankář. Ve třetí třetině jsme už museli hru otevřít, což soupeř využíval k rychlým protiútokům, ale i Stavinoha v naší bráně chytal výborně. Utkání definitivně rozhodla druhá branka soupeře tři minuty před koncem, následně soupeř přidal třetí při naší powerplay.
    Turnaj nakonec skončil bodovou rovností všech tří mužstev, bohužel celkové skóre rozhodlo, že do celorepublikového finále na náš úkor postoupili hráči Ostravy. Celkově skončilo účinkování našeho týmu v této soutěži obrovským ůspěchem a nezbývá než klukům pogratulovat a poděkovat.
    Reprezentovali: Stavinoha, Hampl, Nečesal, Křivohlávek, Koláček, Kadlec, Blažek, Račák, Palička, Prokel, Šlampa, Linhart, Juřík.

Foto a text: Petr Vylíčil